Icon1

پوستر تلفیقی است از هنر گرافیک و هنر تبلیغات؛ هرچند که این دو همواره درکنار هم و به موازات حرکت نموده‌ و مکمل یکدیگرند. پوسترها طرح‌‌های گرافیکی هستند که برای تبلیغات طراحی و چاپ می‌شوند. به عبارت دقیق‌تر پوسترها برای اطلاع رسانی مطلب، رویداد یا موضوع خاصی به کار برده می‌شوند و چون در زمان و مکانی خاص و برای مقصودی خاص طراحی می‌شوند، آثاری گذرا و ناماندگار هستند. مخاطب پوسترها عموم مردم هستند، بنابراین یک پوستر طیف و گستره‌ی بزرگی از جمعیت را مخاطب قرار می دهد.
به کارگیری خلاقیت، همراه با در نظر داشتن قواعد و اصول گرافیک در تمامی عرصه‌های طراحی می‌تواند مفید واقع شود، اما در مورد پوستر این امر اهمیتی دوچندان دارد. این خلاقیت طراح است که فرم، شکل، رنگ، نوشته‌ها و در نهایت تصاویر را کنار هم می‌چیند. گاه بهتراست از طراحی‌های ساختارشکنانه نیز استفاده کرد. یک ساختارشکنی مناسب، نشانه‌ی پویایی و حاکی از آن است که در پس پوستر شما تفکری علاوه بر قوانین و قواعد تکراری و کلیشه‌ای نهفته است.
پوسترها معمولا باید به گونه‌ای طراحی شوند که قابلیت رویت سریع و از فاصله‌ی دور را داشته باشند؛ چرا که در نهایت قرار است از جایی آویزان یا در نقطه‌ای نصب شوند.
پوسترها در ابعاد بزرگی نظیر100×70 یا 50×70 سانتی‌متر مربع چاپ می‌شوند. بنرها و استندهای تبیغاتی نیز در گروه پوسترها طبقه‌بندی می‌شوند.

 

پوستر - 4.4 out of 5 based on 7 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
{loadposition:social}