Icon1

ما امروزه در دنياي بسته‌بندي زندگي مي‌كنيم. زندگي ما پيش از آنچه فكر مي‌كنيم، عملاً به جعبه‌ها، شيشه‌ها و پوشش‌هاي مختلف وابسته است. تمام اشيا و وسايل اطراف ما، به نوعي با بسته محصور شده‌اند. در نگاهي وسيع‌تر، بسته‌بندي جزيي از زندگي ما شده است. منظور از بسته، فقط یک پوشش جعبه‌اي نيست؛ بلكه هر چيزي است كه كالا در آن قرار مي‌گيرد. به بياني ديگر، بسته شكل ظاهري كالاست.
امروزه بسته فقط حافظ و نگهدارنده‌ی كالا نیست. بسته‌بندی جلب‌كننده‌ی اصلی نظر مشتریان است و همین امر باعث شده توليدكنندگان، كالاي خود را با بهترین، خلاقانه‌ترین و گاه گران‌قیمت‌ترین بسته‌بندی‌ها عرضه کنند.
با توجه به حجم بالا و تعدد بسته‌های کالا، نگهداری آن‌ها در انبارهای بزرگ صورت می‌گیرد. بنابراین ردیابی کالاها و کنترل ورود و خروج بسته‌ها امری ضروری است. این امر و نیز لزوم شناسایی برند تجاری تولیدکننده یا توزیع‌کننده‌ی محصولات نیاز به بارکد و برچسب‌گذاری بر روی محصولات را بیش از پیش آشکار می‌کند. با استفاده از برچسب می‌توان برای هر نوع کالا یک بارکد جداگانه تعریف کرد و برای مثال از پیش آمدن اشتباه در ارسال کالا جلوگیری‌کرد یا به راحتی از میزان موجودی کالا در انبارها با خبر شد.

 

برچسب و بسته بندی - 5.0 out of 5 based on 3 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
{loadposition:social}