Icon1

Portrait

امروزه عکاسی به یک هنر کامل تبدیل شده و در نتیجه یک موضوع مفصل محسوب می شود. این هنر افراد مختلف را از گروه های سنی متفاوت مجذوب خود می کند؛ از جوانان تا افراد میان سال و یا حتی گاهی سال خوردگان؛ همان طور که اکثر افراد به غیر از مواردی نادر علاقه دارند از آن ها عکس گرفته شود، بسیاری از افراد هم علاقه به کار عکاسی دارند. علاوه بر این کاملا بدیهی ست که یک فرد به تنهایی قادر نخواهد بود در تمام زمینه های عکاسی تخصص یابد. این تخصص می تواند در عکاسی پرتره، منظره، خیابانی و ... باشد. اگر شما از طرفداران سرسخت عکاسی پرتره هستید، این مقاله شما را دیوانه خود خواهد کرد؛ چرا که قصد داریم بعضی از ایده ها و نکات مهم عکاسی پرتره را در این جا مورد بحث قرار دهیم.

نکات و ایده های عکاسی پرتره

همه ما عکس های پرتره ی شگفت انگیزی را در جایی مثل دفاتر، نمایشگاه ها، هتل ها، رستوران ها و یا حتی منزل خود دیده ایم. بسیاری از ما تمایل داریم تا عکس های خانوادگی خود را در اطاق پذیرایی قرار داده و آن ها را در جلوی مهمانان دیگر به نمایش بگذاریم. حرف من را باور کنید که این یک روش عالی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران است. اگر شما از یک تعمیرکار و یا طراح داخلی خانه بپرسید، آن ها هم پیشنهاد خواهند داد که عکس های پرتره خانوادگی خود را با روشی مناسب بر روی دیوارهای خانه، مورد استفاده قرار دهید. به همین ترتیب استخدام یک طراح حرفه ای و یا کارشناس برای مجلل تر نشان دادن دفترتان در صورتی که تمایل دارید تغییر قابل توجهی در محیط کاری خود ایجاد کنید به نفع شما خواهد بود. آن ها قادرند با عکس های پرتره سیاه و سفید زیبا، جادویی را خلق کنند که شما را مجذوب خود کند. اگر شما خود را یک عکاس حرفه ای می دانید نکات و ترفندهایی وجود دارد که بایستی آن ها را درک کرده و مورد استفاده قرار دهید.

به طور ویژه کار با دوربین و گرفتن عکس های مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. یک تصویر بایستی از هر لحاظ عالی و کامل باشد چرا که این کمال و بی نقصی، موقعیت شما را به عنوان یک عکاس حرفه ای و یا آماتور مشخص می کند. گرفتن عکس مناسب از افراد گاهی می تواند کاری دشوار باشد. برای کمک به شما در این زمینه ما مجموعه ای از نکات و ایده های عکاسی پرتره را فراهم آورده ایم. برای یادگیری بیشتر در این زمینه ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

 

لنز مناسب عکاسی پرتره

لنز مناسب عکاسی پرتره

انتخاب لنز تاثیر زیادی در عکس های پرتره دارد یک لنز واید(وسیع)، چشم انداز وسیع تری را ثبت خواهد کرد و در نتیجه قسمت گسترده تری از اطراف را به تصویر خواهد کشید. در مقابل یک لنز تله، تصویر باریک تری را نشان خواهد داد. به همین خاطر است که استفاده از لنز تله در پرتره ارجحیت دارد زیرا با استفاده از آن میتوان اهمیت مناسب را به شخص و یا شی اصلی در تصویر اعطا کرد.

سرعت شاتر در عکاسی پرتره

سرعت شاتر در عکاسی پرتره

همیشه توصیه می شود که سرعت شاتر بیشتری نسبت به فاصله کانونی موثر انتخاب شود در غیر این صورت دوربین تکان خواهد خورد و تصاویر محو خواهند شد.

استفاده از رفلکتور در عکاسی پرتره

استفاده از رفلکتور در عکاسی پرتره

در عکاسی پرتره، این یک روش عالی برای روشن تر کردن عکس هاست و در نتیجه برای حرفه ای تر به نظر رسیدن آن بسیار مهم است. رفلکتورها به تصویر، نور منتقل کرده و سایه های ناخواسته در عکاسی پرتره را از بین می برند. شما احتمالا متوجه شده اید که بسیاری از عکاسان حرفه ای به ویژه در عروسی ها و یا در هنگام عکس برداری از مدل ها، از رفلکتور استفاده می کنند.

ژست عکاسی پرتره

ژست عکاسی پرتره

علاوه بر جنبه تکنیکی، نکته دیگری وجود دارد که از همان میزان اهمیت برخوردار است. یکی از مهم ترین نکاتی که وجود دارد نحوه ایستادن و حالت ژست گرفتن برای عکاسی پرتره است. ژست، حالت و نگاه، در نهایت نتایج درستی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

خلق ترکیبات زیبا

ترکیب رنگی مناسب برای پرتره

یک عکاس واقعی کسی است که یک تصویر جدید ایجاد کرده و آن را مجددا تعریف می کند. بنابراین خلاقیت آن فرد در هنگام عکاسی تاثیر زیادی دارد. تنظیم کردن کنتراست و بزرگ نمایی و تمرکز بر روی نقاط مناسب تصویر برای بهبود کلی عکس از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر این امتحان کردن چیزهای جدید، هر بار می تواند نتایج با شکوهی را برای شما ایجاد کند.

این ها تعدادی از نکات مهم برای عکاسی پرتره بودند. اما نکات بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که بایستی قبل از گرفتن یک پرتره زیبا در نظر گرفته شده و اعمال شوند. چه عکاسی پرتره در داخل انجام شود و چه در محیط باز، شما باید هر نکته ریز را رعایت و به صورت جزئی در نظر بگیرید تا به نتایج عالی برسید و کار شما مورد تحسین قرار گیرد. اگر شما واقعا به هنر عکاسی علاقه مندید و می خواهید از مهارت ثبت احساسات طبیعت استفاده کنید، باید به طور دقیق مسائل مربوط به آن شاخه مورد نظر را مطالعه نمایید و تا می توانید عکس های مختلف را بررسی کنید.

اصول عکاسی پرتره ؛ بررسی نکات و ایده های این شیوه از عکاسی - 5.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
{loadposition:social}